מיתוג עיצוב לוגו – הלוגו הוא ה DNA של העסק שלך

מיתוג ועיצוב לוגו הוא ה DNA של העסק שלך – מיתוג נכון מהווה את הדי אן איי של כל עסק אשר רוצה להיות מוצלח ולהיראות מקצועי בתחומו. חשוב להבין כי המיתוג מהווה את הרושם הראשוני בכרטיס הביקור של העסק, בין אם פיזי או דיגיטלי, ומעצב לחלוטין את התדמית העסקית, הן ברשתות החברתיות, בעיצוב אתר האינטרנט, בשקית הממותגת, בכניסה למשרד/חנות ועוד…

עם זאת, הוא לא השחקן היחיד בזירה העסקית ואליו מתלווים עוד גורמים רבים שממנפים את העסק. כדאי שיהיה למיתוג סלוגן שיתלבש אליו בול, כדאי שהשפה הגרפית הכוללת את כל האספקטים בעסק תתחבר עם אותה השפה הגרפית של הלוגו, כמו כן גם כשמדובר בעיצוב מודפס או עיצוב באנרים, כדאי שהם כולם ידברו באותה שפה אחידה וישדרו מקצועיות ללקוחות הפוטנציאליים והחוזרים הנאמנים לעסק שלכם.

התפקיד העיקרי של עיצוב לוגו הוא בעצם לגרום למיתוג של העסק להיראות קליט וכזה שנחקק בזיכרון של הלקוחות, כאשר עיצוב לוגו לעסק הוא בעל פוטנציאל לגרום לעסק להיות מותג, כאשר זה מה שגורם בסופו של דבר ללקוח לזהות את החברה באופן ויזואלי ולבדל אותה מהמתחרים שלה. ראו לדוגמא את קוקה קולה או נייק, תאגידי ענק שגם בלי כתיבת שם החברה תוכלו לדעת שמדובר בהן, רק עצם חשיפת השפה הגרפית.

חשוב להבין כי עיצוב לוגואים הוא בעל משמעות רבה ואין לזלזל בכך, כאשר עיצוב לוגו שיתלבש באופן מדויק על העסק שלכם, ילווה אתכם לכל מקום ולמשך כל חיי העסק, אלא אם תחליטו לשנות מיתוג עסקי בעתיד כמובן.

לעיצוב לוגו לעסק ישנם כמה כללי אצבע חשובים:

  • מיתוג נכון מחוייב התאמה ברמת שפה גרפית לקהל היעד, בין אם מדובר בשירות או מוצר שהעסק מציע.
  • המיתוג צריך לשדר את התדמית שברצונכם לבנות ולשקף לקהל היעד שלכם.
  • הלוגו צריך להיות קליט וזכיר, זה הכרחי כדי שיהיה קל לזהות ולזכור אתכם בכל פעם שיחשפו למותג, ולכן על האלמנטים להיות ברורים וקלים להטמעה בכל הפלטפורמות.
  • לוגואים מורכבים ועמוסים פחות מומלץ מכיוון שבעתיד הקרוב יהיה עליכם להדפיס בגדלים שונים את הלוגו או להשתמש בו בתור חותמת, בין אם דיגיטלית, שלט חוצות, לבין אם על כרטיס ביקור קטנטן. על הלוגו להיות אילוסטרציה פשוטה עם אלמנטים ברורים ומותאמים לכל גודל.
  • עיצוב נכון אמור להיות בנוי בפורמט של ווקטור, כאשר איכות הלוגו לא תושפע מהמשחק עם הגדלים.
  • על הלוגו להיות מעוצב עם לא יותר מ2-3 צבעים.
  • מאחר ומומלץ שהאריזה הגרפית בכל האפקטים בעסק תהיינה זהה, כדאי לקחת בחשבון שעיצוב לוגו ישפיע גם על שאר הפלטפורמות בהן יידרש להטמיע אותו, כמו עיצוב אתר כולל לדוגמא, עיצוב באנרים ועוד. כולם אמורים לשדר את אותה השפה כדי להיראות מקצועיים ואחידים.
  • עיצוב לוגואים אמור להשתלב עם הסלוגן או המשפט המלווה את הלוגו.
  • לעיצוב לוגו יש כמה כמה סגנונות: לוגו צורני, או בצורה משולב עם מלל או מלל מעוצב בלבד ללא צורה.
  • לא מומלץ להתפשר על איכות עיצוב לוגו לעסק שלכם! ככל שתזלזלו בחשיבות של עיצוב לוגו, כך תשדרו חובבנות יותר ותסתכנו באובדן לקוחות או חוסר רווחיות והתפתחות עסקית.

חשיבות של עיצוב לוגו לעסק

כאשר אתם חושבים על עיצוב לוגו עבור העסק שלכם, כדאיל חשוב גם על הערכים שהחברה שלכם דוגלת בהם, מה מטרת העסק, מהו המוצר או השירות אותו אתם מציעים ומהו קהל היעד? לא די בעיצוב לוגו שיהיה סתם יפה וחביב ומקושט, אלא שהוא חייב לשדר מקצועיות, בדיוק כפי שאתם מעוניינים לשדר בעיני הלקוחות שלכם. מאחורי עיצוב לוגו לעסק חייבת לעמוד מחשבה והשקעה ויצירתיות פרי המעצב, תוך כדי ההבנה שהלוגו שתעצבו ישדר את המסרים שתרצו.

מאמרים נוספים:

עיצוב ומיתוג איכותי

כשאנחנו אומרים איכותי הכוונה היא עיצוב לוגו שמתנהג ומעוצב לפי הכללים הברורים של עיצוב גרפי תוך כדי העברת המסר שנעשתה עליו עבודה יצירתית ומושקעת. כדאי לדעת שעיצוב לוגו חייב להתאים לגדלים שונים ולפלטפורמות שונות, ולכן עליו להיות בנוי בתוכנה וקטורית כאשר זו אינה מושפעת ממשחקים עם גודל וצבע.

כשמדובר על שינוי צבע, כדאי לדעת שלעיתים ישנו הצורך בשינוי צבע הלוגו במידה והוא צבעוני- לצבעי שחור לבן. שינוי הצבע אמור להיות אפשרי במקרה של פרסום בפלטפורמות השונות כמו פרסום בגוגל למשל, פרסום מודעות שיווקיות שדורשות התאמת צבעים שונה מאשר צבעוניות הלוגו הקיים וכו׳.

כללי אצבע במיתוג

כלל האצבע החשוב ביותר הוא פשטות. כאמור, מיתוג לוגו פשוט לא יכול להיות מורכב מאלמנטים או צבעים רבים כאשר זה פשוט יהיה לוגו לא טוב. על הלוגו להיות בנוי מקווים פשוטים וטיפוגרפיה ברורה שתתאים לכל גודל ושימוש, ובעיקר בכדי לשרת את המטרה של המיתוג שאותו יוכל לזהות כל לקוח מבלי לקרוא את שם העסק כאשר הוא נחשף ללוגו.

כמו כן אחת הסיבות לבנייה בפורמט ווקטור הוא כי הפורמט הזה לא תופס מקום רב על המחשב או בתוך הקובץ ומאפשר גמישות רבה במשחק עם הלוגו.

תוכן עניינים

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com